NAČERPAJTE ENERGIU ZO SVETLA, KTORÉ OVLÁDATE

Date:

Je vedecky dokázané, že po dlhej zime nás jar a slniečko dobíja energiou, zlepšuje našu náladu a zvyšuje produktivitu. Sme naladení sa do niečoho pustiť, sme pripravení na zmenu. Aj preto má toľko ľudí na jar tendenciu premeniť svoj domov. „Styling“ vašich okien môže byť tým správnym spôsobom, ako uspokojiť túžbu po niečom novom, a zároveň pomôže vášmu cirkadiánnemu rytmu tým, že vám doma umožní regulovať a ovládnuť svetlo.

Jarná horúčka je skutočný fenomén: Objavuje sa pri zmene ročných období a súvisí so slnečným svitom. Zdvihne vám náladu, dodá vám energiu, ale môže vo vás aj vyvolať určitý nepokoj. Je tiež dôvodom, prečo ste kreatívnejší a otvorenejší zmenám. Z jarného slnka môžete profitovať, ale musíte byť opatrní: Príliš veľa svetla môže nabúrať váš cirkadiánny rytmus, teda vaše telesné hodiny riadiace denný rozvrh bdelosti a spánku. Tým hlavným faktorom, ktorý to ovplyvňuje, je predovšetkým farba a intenzita okolitého svetla.

Ovládajte svetlo vo svojom domove tak, aby slúžilo vašim potrebám

S roletami a žalúziami pre strešné okná VELUX môžete kedykoľvek a akokoľvek ovládať denné svetlo vstupujúce do vášho domova, čo vám pomôže užiť si každú doma strávenú minútu. A čo viac, široký výber farieb roliet a žalúzií VELUX vám dáva možnosť vybrať si perfektný odtieň, ktorý bude ladiť s vašim interiérom. Zatemňujúce a zatieňovacie rolety splnia každé vaše očakávanie.

OVLÁDAJTE SVETLO VO SVOJOM DOMOV TAK, ABY SLOUŽILO VAŠIM POTREBÁM

Prirodzené svetlo môže zlepšiť náladu, pomôže vám lepšie sa sústrediť a nabije vás energiou, čo môže byť veľmi prospešné, keď pracujete z domu, študujete alebo si vychutnávate rannú šálku kávy. Denné svetlo zvyšuje schopnosť detí učiť sa až o 15% a pomáha vám udržať pozornosť pri práci. Ale odlesky na obrazovkách počítačov alebo prudké svetlo počas popoludňajšej siesty môžu byť naopak rušivé. Preto vám možnosť regulovať svetlo kedykoľvek počas dňa pomôže vyťažiť zo strešných okien maximum.

Ovládajte svetlo vo svojom domove tak, aby slúžilo vašim potrebám

V závislosti od funkcie miestnosti môžete niekedy potrebovať upokojujúce tiene alebo dokonca úplnú tmu, aby ste sa mohli zúčastniť online stretnutia a neoslňovalo vás slnko, alebo aby ste si spolu s rodinou vychutnali sledovanie filmu. Našťastie je riešenie rýchle a jednoduché, pretože originálne rolety a žalúzie VELUX sú šité na mieru pre strešné okná VELUX. To znamená, že vždy perfektne sadnú a ľahko sa inštalujú – bez vymeriavania či úprav môžete rolety a žalúzie za 15 minút inštalovať na okná VELUX av prípade potreby ich tiež pomerne ľahko vymeníte. Rolety a žalúzie VELUX prechádzajú prísnymi testami, sú tisíckrát stiahnuté a vytiahnuté a vystavené extrémnym poveternostným podmienkam, preto je garantovaná ich dlhá životnosť. Interiérové ​​tieniace doplnky VELUX sa zaobídu bez visiacich šnúrok, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť detí. Všetky majú certifikáciu OEKO-TEX® a neobsahujú žiadne škodlivé látky.

Ovládajte svetlo vo svojom domove tak, aby slúžilo vašim potrebám

VPUSTTE SLNEČNÝ SVIT DOVNÚTRA – ALEBO HO ÚPLNE ZABLOKUJTE

Prirodzené slnečné svetlo na život potrebujeme. Pravidelný kolobeh slnečných lúčov, ktoré v priebehu dňa z rôznych uhlov osvetľujú miestnosť, prispieva k harmónii a našej psychickej rovnováhe. Štúdia z roku 2022 zverejnená na stránkach sleepfoundation.org uvádza, že prirodzené svetlo má vplyv aj na váš cirkadiánny rytmus: Pokiaľ vás príliš skoro ráno vyruší (a prebudí) svetlo, budete ráno ospalejší. Naopak, ak si budete môcť dlhšie poležať ráno v tme, večer sa budete ukladať na spánok neskôr. Váš cirkadiánny rytmus súvisí aj s vašim metabolizmom a duševným zdravím: Sezónna afektívna porucha je typom depresie, ktorá je vyvolaná zmenami ročného obdobia a nedostatkom slnečného svetla, alebo naopak prílišnou svetelnou intenzitou. Preto je kontrola nad prirodzeným svetlom u vás doma tak prospešná pre vašu náladu a zdravie.

Christmas decorated luxury house in snowy weather.

Ovládajte svetlo vo svojom domove tak, aby slúžilo vašim potrebám

Akonáhle nainštalujete strešné okno, okamžite spoznáte výhody prirodzeného svetla prichádzajúceho zhora. Samotné „holé“ strešné okno však nedokáže poskytnúť takú škálu výhod ako okno vybavené tieniacim doplnkom. Kontrola nad intenzitou vstupujúceho denného svetla vám umožní prispôsobiť izbu vašim aktuálnym potrebám, či už zvolíte úplnú tmu pre nerušený spánok alebo tlmené osvetlenie pre filmové popoludnie. V niektorých situáciách očakávate, že rolety odclonia všetko svetlo bez toho, aby ste boli nútení ku kompromisu čo sa týka dizajnu. Zatemňujúce rolety VELUX dokážu zablokovať 99 % všetkého prichádzajúceho svetla bez ohľadu na to, akú farbu rolety zvolíte. Preto sú preferovanou voľbou pre spálne a detské izby, kde je pre dobrý spánok potrebná úplná tma.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...