Zamerané na ovsené vločky. Prečo by si ich mala raňajkovať každý deň?

Date:

Hriešiš tým, že neraňajkuješ? Nechceme ti do toho kecať, ale to nie je úplne dobré. Čo keby si to skúsila s ovsenými vločkami, ktoré podporujú chudnutie, spomaľujú starnutie a navyše poskytujú prevenciu pred zápalmi aj rakovinou?

Ovsené vločky právom spadajú do kategórie zdravej výživy, pretože sa môžu pochváliť skutočne pôsobivým množstvom cenných živín. Vlastne im v tomto ohľade máloktorá potravina dokáže konkurovať! Avšak pozor – okrem zaujímavej nutričnej hodnoty majú ešte ďalšie plus – ľudský organizmus ovplyvňujú tým najlepším možným spôsobom. Čo všetko ti to prinesie, keď ich zahrnieš do svojho jedálnička? Nie je toho práve málo…
BÁJAČNÝ ZDROJ ENERGIE, KTORÝ PRIVÍTAŠ VŠETKÝMI DESAŤMI
Nie nadarmo sa hovorí, že ovsené vločky sú tými najlepšími raňajkami. Veď vďaka nim si poriadne dobiješ baterky! Tento lacný a vychvaľovaný obilný výrobok platí za bohatý zdroj vitamínu B, ktorý je veľmi dôležitý pre premenu sacharidov na „palivo“ potrebné na fungovanie tela. Keď si teda vločky dopraješ bezprostredne po prebudení, máš o stabilnú energiu na celé dopoludnie postarané. Aby toho nebolo málo, spomínané „béčko“ je tiež nenahraditeľné pre tvorbu červených krviniek.
VITÁLNA POKOŽKA BEZ VRÁSOK? MÔŽEŠ JU MAŤ
Už roky hľadáš elixír, ktorý by spomalil tvorbu nenávidených vrások a naviac podporil elasticitu pleti? Možno ťa prekvapí, že ho nenájdeš v drogérii, ale skrýva sa v obchode s potravinami. No jasne, že je reč o ovsených vločkách, ktoré majú čo hovoriť aj do vzhľadu. Ako to? Odpoveď je jasná – sú famóznymi sprostredkovateľmi vitamínu E.
O ňom je známe, že ako silný antioxidant chráni pokožku pred poškodením voľnými radikálmi a podporuje liečbu kožných nešvárov. Zároveň predchádza akné a dermatitíde, zatiaľ čo priaznivo pôsobí na celkovú vitalitu pleti. Rovnako sa podieľa na hojení jaziev a hlavne spomaľuje proces starnutia. Uznaj sama, že toto ale vôbec neznie zle…

POMOC PRI DIETE, KTORÚ BY SIS Nemala nechať ujsť
Vzhľadom na to, že plavková sezóna sa nezadržateľne blíži, skloňuje sa chudnutie snáď vo všetkých pádoch. Si jednou z tých, ktoré brúsia krivky, aby si sa na pláži nemala za čo hanbiť? Potom by si možno uvítala malú pomoc. Veď čo si budeme nahovárať, diétny zlepšovák sa hodí vždy, no nie?
Závery štúdie, ktoré boli zverejnené v publikácii Molecular Nutrition & Food Research, oznamujú, že istá zlúčenina obsiahnutá v sypkom ovsenom zázraku znižuje chuť do jedla. Keď sa k tomu pridajú aj účinky prítomnej vlákniny, ktorá má schopnosť navodiť pocit sýtosti, potom o podpore pri chudnutí nemôže byť najmenších pochýb. A pretože nestačí len zhodiť nadbytočné kilá, ale musia sa aj spevňovať, máme pre teba ďalšiu dobrú správu.

SUPER PODMIENKY NA BUDOVANIE SVALOVEJ HMOTY
Nie si veľmi na mäso a bohato ti stačí, keď si ho dáš raz za čas? Nič proti tomu, ale je celkom dosť možné, že ti chýbajú bielkoviny, ktoré sú stavebnými kameňmi pri budovaní svalov. Našťastie sú tu ale ovsené vločky! Tie platia za ich bohatú zásobáreň, takže potrebné bielkoviny môžeš pohodlne načerpať aj z nich. Ostatne, nie je žiadnym tajomstvom, že práve ony sú neoddeliteľnou súčasťou stravy vrcholových športovcov.

Rolled oats, ears of wheat and wooden spoon. Healthy lifestyle, vegetarian and healthy eating food

PREVENCIA VÁŽNÝCH ZDRAVOTNÝCH KOMPLIKÁCIÍ
Prieskumov zameraných na prospešnosť ovsených vločiek sa uskutočnilo množstvo, všetky do jedného sa však zhodujú na tom, že pravidelná konzumácia vločiek znižuje krvný tlak, čo poskytuje prevenciu pred kardiovaskulárnymi chorobami. Tiež prispieva k stabilizácii cukru v krvi, teda predchádza vzniku diabetu. O vločkách sa hovorí aj v spojitosti so znížením rizika rakoviny a úplne bezproblémovým trávením. Už pre nich letíš do obchodu? Dobre robíš, čím skôr s nimi začneš, tým lepšie. A ak už si dávno ich fanúšičkou, potom sme ti o nich možno povedali pár nových informácií…
Čo hovoríš na prospešnosť ovsených vločiek, si prekvapená? Napíš nám o tom do diskusie pod článkom, tešíme sa na príspevky. A mrkni tiež na video, kde sú ovsené recepty od známeho gastronomického guru Jamieho Olivera. Inšpiruješ sa?

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...