Zadržiavaš vodu v tele? 4 jedlá, ktoré by si mali vysadiť!

Date:

Zápasíš o každý centimeter na dopnutie nohavíc, držíš rôzne diéty, odopieraš si, čo máš rada. Lenže ranný vstup na váhu ťa zakaždým presvedčí, že tu je niečo zle! Čísla sú stále rovnaké a tvoje nervy väčšie. Čo ak je vinníkom práve voda? Zbav sa jej raz a navždy.

Aj keď sa hovorí, že voda je základ všetkého, veď sa z nej skladá 70 percent ľudského tela, občas narobí viac škody ako úžitku. Pokiaľ je jej príliš, prichádza odulosť či napríklad opuchy nôh. Chce to dať si pozor na jedlo, ktoré zavodnenie vyložene nahráva. Ktoré štyri veci fungujú ako vodná zásobáreň? Pri niektorých položkách by si taký podraz nečakala!

 1. OVOCIE, TENHLE LUXUS LEN S MIEROU
  Banán, kivi alebo napríklad jablko môžu spôsobiť, že napríklad na tvári či okolo pása budeš pripomínať medvedíka. Ale aby sme boli fér, ovocie má aj jeden nesporný klad. Niektoré druhy pôsobia močopudne, čo vedie k odplaveniu prebytočnej vody. Napríklad taký melón je diuretikum, ako sa patrí. Lenže ako to už býva, všetko má tiež svoje ALE. Aj keď je táto sladkosť plná vitamínov, minerálov a vlákniny, bohužiaľ v nej nájdeš aj mnoho sacharidov. Tie k sebe viažu práve vodu. A ako rady!
  Nemusíš sa báť, pokiaľ si život a diétu bez melónu nevieš ani predstaviť. Len si na ňom pochutnaj, ak na nejaký sladký práve teraz narazíš, ale zlupni ho skôr v prvej polovici dňa. Potom ťa jeho účinok nezaskočí. Za to ďalší pokrm, tam už je to trochu horšie. Tvári sa anjelsky, ale zdanie klame!
 2. RYŽA PLUS ZELENINA. DANAJSKÝ DAR!
  Kvalitnú, ideálne celozrnnú ryžu ospevujú všetci športovci aj tí, ktorí pracujú na redukcii váhy. To je v poriadku, ale nič sa nemá preháňať. Pokiaľ si na veľký tanier nandáš horu rizota a potom sa zvalíš na gauč, dieru do sveta s tým neurobíš. Ryža je plná sacharidov a ty už z predchádzajúceho bodu vieš, že pri vyššej spotrebe tieto potvorky vedú k hromadeniu vody v tele.
  Ryžu teda áno, ale pozor na množstvo a hlavne čas. Prijatú energiu z nej najlepšie spracuješ, pokiaľ si ju dáš na obed a od 14 hodín si budeš príjem sacharidov strážiť. A teraz zabrúsime trochu aj do talianskej kuchyne.
 3. CESTOVINY. SPLASKNÚŤ PÔJDE BEZ NICH
  Hovoríš si, čo je práve na tomto asi zlého? Veď tiež existujú celozrnné varianty, ktoré výživoví poradcovia odporúčajú všetkými desiatimi. Nič proti, ale aj na toto tvrdenie treba vrhnúť trochu svetla. Práve v celozrnných druhoch sa nachádzajú zase sacharidy, aj keď v trochu menšom množstve. K čomu to vedie, to už si dáš dokopy raz, dva! Je potrebné dodať, že to isté sa týka samozrejme aj pečiva, aby tej desivej prognózy nebolo málo. Takže buď cestoviny môžeš pre istotu vynechať, alebo sa opäť riadiť časom a konzumovať ich skôr v dopoludňajších hodinách. A čo teraz? Ďalší bod ti zoberie všetky ilúzie. Malá nápoveda. Je to suché ako tvoj učiteľ fyziky.
High angle view of a tourist woman eating pizza in Italy

 1. SUCHARY. NIE SÚ TY, ZA ČO SI JE MALA
  Ryžové chlebíky, knäckebroty aj suchárky? Nenápadne lákajú v regáloch so zdravou výživou, ale pozor na ne! Sú na čiernej listine hlavných držiteľov vody. Pretože tieto výrobky sú väčšinou také bez chuti, výrobcovia to doháňajú pridaním soli. A soľ vodu zadržiava ako záhradný sud. Jednoducho si nenechá ujsť ani kvapku. Ak chceš tie staré nohavice dopnúť, vyhýbaj sa im. Ostatne, komu chutí polystyrén…?
  To je taká škoda! Čo? Že človek nemôže vymeniť pocit prehusteného balóna za zážitok, keď si do balónikov môže skočiť. Bledá závisť, psíkov!

Poznáš nejaké rady a triky, ako sa zbaviť prebytočnej vody v tele? Podeľ sa o ne s nami v diskusii a pomôž tak ostatným, ktorí sa tešia na dopnutie starých džínsov!

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Obchod pre deti: Vyriešte nákupy detské oblečenie online počas chvíľky

Nakupovanie oblečenia pre bábätká môže byť náročné. Avšak vďaka...

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...