7 šialených antikoncepčných metód našich predkov. Z niektorých dosť mrazí!

Date:

Čo sa týka ochrany pred nechceným počatím, dnes má človek vážne kľučku. Stačí prehltnúť tabletku a je po starosti. Lenže predtým to také ľahké nebolo. Niektoré prastaré antikoncepčné nápady ťa naozaj pobavia. Alebo vydesí? Skoky, semenníky lasičky, cibuľa či náprstok… Sila!

Zázrak počatia je skutočný dar. Lenže nie vždy je také nadelenie v pláne. Bez ohľadu na storočie! Milenecké páry v histórii mali v tomto smere dosť sťažené podmienky. Veda bola ešte v plienkach, takže nezostávalo, než sa spoľahnúť na babské rady a povery. Toto bolo sedem najšialenejších spôsobov, ako sa malo zabrániť otehotneniu a pohlavným chorobám!

 1. SKOK DO VÝŠKY. AŽ K NEBESOM!
  Tento originálny antikoncepčný mýtus sa začal veselo prevádzkovať v Grécku. Jeden lekár zahlásil do sveta, že keď žena po styku začne skákať, nemá sa čoho obávať. Koho boleli nohy, ten mal zase kýchať. Vraj to s efektom vyšlo narovnako! Ako na niečo také miestne felčiar prišiel, to by nás vážne zaujímalo. Každopádne to aspoň bolo zadarmo a takmer bez práce. S ďalším receptom už to ale bolo kvapku zložitejšie…
 2. VARLATA LASIČKY. HURÁ NA LOV!
  Táto podivnosť určite nebola určená pre milovníkov zvierat. Ale v stredoveku sa láska k nemým tváram brala trochu inak. Hlavne, že bolo niečo na večeru! Špeciálny amulet vyrobený zo semenníkov tohto nebohého chlpáča mal údajne kúzelnú moc. Ktorá ho nenosila na krku, tá išla tehotenstvo vyložene naproti! Teraz príde tiež dosť silný kaliber. Už ide vyložene o krk!
 3. DEHET A UHLIA ČOBY ÚČINNÁ ZBRAŇ
  V istých ázijských oblastiach sa s tým tiež nepárali a varili si vlastné lektvary, po ktorých otehotnieť bolo takmer nemožné. Pretože hlavné ingrediencie bolo uhlie s troškou dechtu a ako ďalšia prísada olovo, nie je žiadne prekvapenie, že veľa užívateliek tohto „utrejchu“ sa nedožilo rána. Je nám záhadou, že takýto smrtiaci koktail sa používal pomerne dlho a straty na životoch nikomu neprišli podozrivé.
 4. CIBUĽA, ZABIJÁK NIELEN SVIEŽHO DYCHU
  No áno, zháňanie uhlia a podobných ľubôstok, to nebola žiadna sranda. Chcelo to niečo dostupnejšie … Hurá! Vyzreli na to v Taliansku a Francúzsku okolo 15. storočia. Nejaký vyhlásený „odborník“ tvrdil, že šťava z cibule zaručene zničí spermie. Dosť sa to ujalo! Asi preto, že keď na náruživého milenca žena prehovorila, nemohla byť o sexe ani reč.
 5. ZEMIAKY, NIE JE NAD VLASTNÚ ÚRODU
  Ani Južná Amerika nemohla zostať pozadu a musela prispieť svojou troškou do mlyna. Tam bol klikár každý, kto mal vlastné pole. Za veľkou mlákou sa totiž verilo tomu, že keď si dá slečna zemiaka do svojho lona, ​​môže si užívať bez následkov – až do aleluja. No áno, ale čo keď zemiaky začali klíčiť? Vedľajšie účinky nič moc…
Studio shot of two women comparing contraception against a turquoise background

 1. NÁPRSTOK AKO DOMÁCA POMÔCKA
  Keď už všetky doterajšie pokusy viac či menej začali zlyhávať, alebo sa stávali nepohodlné, Európa priniesla nádej. Potreby na šitie mala doma každá správna gazdinka… Náprstok sa vsunul do pošvy a návod na použitie mal svoje jasné pravidlá. Vždy klobúčikom hore! To malo zadržať spermie v ceste k vajíčku. Asi je zbytočné pýtať sa, či to fungovalo, nie?
 2. PRASIACA STREVA, PREDCHODCA KONDOMU
  Zo všetkých doterajších možností sa nám neježia chlpy na tele iba z tejto. Tá sa vcelku dá pochopiť. Pretože sa šetrilo, malo to veľkú výhodu, ktorú každý zamilovaný párik privítal. Strievko sa dalo použiť aj niekoľkokrát, o čom si aj dnešný moderný kondóm môže nechať zdať. „Vec“ sa len umyla a hurá zase do akcie! Je jasné, po čom bola pri zabíjačkách najväčšia zhánka, však?
  Ktorá metóda ťa najviac šokovala? Starý dobrý kondóm? Keď už sme pri tom, mrkni na chudáka týpka vo videu, ten si v obchode prešiel peklom! Avšak, keby používal kondóm… 🙂
- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...