V čom vyraziť behať alebo na korčule? Oblečenie musí byť pohodlné aj funkčné

Date:

Za chvíľu je tu plavková sezóna a tak niet divu, že si sa rozhodla nejaké to kilo zhodiť. V posilňovni si trávila celú zimu a tak si sa teraz premiestnila von. Ale okrem zmeny prostredia to chce aj zmenu oblečenia. Poradíme ti, v čom si vybehnúť, aby si sa cítila nielen pohodlne, ale vyzerala aj k svetu.

Jar je už v plnom prúde a tak je zbytočné sa potiť niekde v posilňovni či v telocvični, ale najlepšie je vyraziť za športom von. Či holduješ behanie alebo si rada zajazdíš na kolieskových korčuliach či na bicykli, jedno majú vonkajšie športy spoločné, a síce výber outfitu, v ktorom sa vydáš endorfínom oproti. Čo by si mala obliecť, aby si vyzerala štýlovo a ešte sa ti dobre športovalo?
ZAČNI U SPODNEJ BIELIZEŇ
Sexi krajkovkou podprsenku si nechaj na večer so svojim miláčikom. Pokiaľ plánuješ sa behu či inému športu venovať pravidelne, rozhodne si zaobstarajte k tomu vhodnú podprsenku. Mala by si si vybrať takú, že vlastne počas športu úplne zabudneš, že ju máš. Takže ťa nesmie nikde tlačiť či obmedzovať v pohybe alebo dokonca v dýchaní. Navyše by ti prsia mali držať, aby sa nehýbali a nedochádzalo k ich poklesu. Pri výbere sa sústreď aj na materiál, aby odvádzal pot. Pozornosť venuj aj zapínaniu, to nesmie v žiadnom prípade tlačiť. Rozhodne si na šport kúp podprsenku bez kostíc a so širokými ramienkami. A u nohavičiek snáď nemusíme spomínať, že tam ide paráda bokom, radšej hodinu v bavlnených nohavičkách, než mať potom nejaké problémy, však?

TRIKO MUSÍ SÁT POT
Tiež niekedy riešime športové oblečenie tým štýlom, že vyradené tričká, ktoré už nenosíme na verejnosti, necháme na dne skrine s tým, že keď si vybehneme, budú sa hodiť. A potom sa čudujeme, prečo sa vraciame domov celé spotené, keď sme zase toľko neubehli. No skrátka, na šport sa hodí najlepšie tzv. funkčné tričká, ktoré sajú pot a pri športovaní vonku sú nevyhnutnosťou, pretože tam na rozdiel od posilňovne musíš bojovať so zmenou počasia. A nie je nič príjemné, keď sa smažíš vo vlastnej šťave a zrazu začne fúkať studený vietor.

Dnešná ponuka legín je veľká, aj tie športové sa veľmi rozmohli. A čím sa líši od klasických legín? Najmä spevneným materiálom. A rozhodne v nich nebudeš vyzerať nijako smiešne. Okrem klasických čiernych sú teraz v móde farebné s rôznymi potlačami. Pri skúšaní si v kabínke urob pár drepov, legíny na šport musia držať tvar v každej pozícii. A samozrejme vyberaj z materiálu, ktorý odvádza pot, je priedušný a zároveň vetru vzdorný. Mysli tiež na svoju bezpečnosť, a kúp si aspoň jedny legíny s reflexnými prvkami.

TOPÁNKY NEPODCEŇUJ
Dobré topánky sú jednoducho základ. A to neplatí len pri behu, ale aj pri chôdzi. Tak jasne, ak sa chceš len courat po meste, tak si nechaj pokojne baleríny, ale ak si sa rozhodla pre tzv. Nordic Walking, tak investuj do dobrej obuvi. Tá by mala byť hlavne pohodlná. Nesmie ťa nijako tlačiť ani byť veľká. Na topánkach rozhodne nešetri, či potom nechceš riešiť veľké zdravotné komplikácie. V poslednej dobe je veľkým trendom minimalistická obuv. Sú to topánky s veľmi malou podrážkou, ktorá má minimálne tlmenie a takmer žiadny rozdiel medzi pätou a špičkou. Napodobňujú chôdzu či beh na boso, a podľa niektorých odborníkov je beh na boso dokonca zdravší ako v sebedrahšej obuvi.

Woman athlete in Gym

OBLIECŤ SA RADEJI MENEJ, NIEKEDY JE ALE ČIAPKY NEZBYTNOSŤ
Vykukneš z okna a povieš si, že teplo vyzerá rozhodne inak a na tričko si natiahneš ešte mikinu? Tak tu si radšej dajte dole. Počas či iným športom sa zahreješ a musíš počítať s tým, že prvé minúty ti síce bude zima, ale tá po chvíli zmizne. Skrátka obliecť by si sa mala menej, ako keby si si vyšla len na vychádzku. Čo ale nepodceňuj, je pokrývka hlavy. Pokiaľ je vonku naozaj nevľúdne, snaž sa udržať hlavu, ruky a krk v teple. Ak páli slnko, nezabudni na šiltovku.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...