5 signálov, ktorými ti telo dáva najavo, že nemá dostatok vitamínu C

Date:

Si stále unavená a nedarí sa ti ničím dobiť baterky? Lámu sa ti vlasy a štiepia nechty? Pravdepodobne je to preto, že tvoj organizmus hlasno volá po vitamíne C. Zbystriť by si mala aj v prípade, že sa ti podozrivo často robia modriny.

Že „céčko“ si človek musí strážiť iba v zime, keď vyčíňajú chrípky? Tak to ako vôbec! Vedela si, že tento dôležitý antioxidačný vitamín okrem toho, že pomáha predchádzať rakovine, znižuje hladinu stresových hormónov a zlepšuje fyzickú výkonnosť, taktiež podporuje zdravie aj vitalitu pokožky, ktorej slnko dáva pekne zabrať? Nedá sa nespomenúť ani to, že výrazne spomaľuje proces biologického starnutia. Je teda jasné, že tohto pomocníka by malo byť dostatok – a to celoročne. Lenže čo keď to tak nie je? Potom to telo dáva najavo takto…
TVORBA MODRÍN, KTORÁ JE FAKT PODOZRIEVA
Akonáhle sa niekde ľahko „ťukneš“, už sa ti urobí ľalito veľkosti päťkorunáčky? To naznačuje jediné – mala by si do svojho jedálnička zahrnúť viac citrusových plodov, červených paprík, kelu a brokolice. Americkí vedci z Michiganskej univerzity sa totiž na základe svojej štúdie domnievajú, že zvýšená tvorba modrín má čo dočinenia s núdzou o „céčko“. A menované potraviny sú jeho bohatým zdrojom! Na čom si teda pochutnáš ako prvý?
ZÚFALE POMALÉ HOJENIE RÁN, ČO JE VÁŽNE K NAŠTVANIU
Registruješ, že kým sa ti kompletne zacelí škrabanec, uplynú celé týždne? Rovnaké je to aj v prípade reznej rany, ku ktorej si prišla pri krájaní zeleniny? Aj toto by pre teba malo byť istým varovaním. Americkí experti pôsobiaci na Harvard Medical School v záveroch svojho prieskumu uvádzajú, že pomalé hojenie akýchkoľvek zranení sa deje v dôsledku „podmiery“ vitamínu C. Veľa s tým súvisí aj fakt, že táto živina prirodzene podporuje tvorbu kolagénu, čím „popoháňa“ liečenie. A keď jej nie je dosť, žiadny div, že sa všetko pekne pretiahne.

SUCHÉ VLASY PRIPOMÍNAJÚCE VRABKE HNIEZDO
Možno tomu ani nebudeš veriť, ale aj štiepiace sa končeky vlasov ti dávajú jasné posolstvo – tu je niečo zle. Látka, o ktorej sa dnes bavíme, má totiž pod palcom aj kvalitu a samotný rast hrivy. Jej nízka hladina sa teda neslávne podpíše na tvojej korune krásy. Ale bacha – to stále nie je všetko. Podstav vitamínu C je tiež častou príčinou rozstrapkaných nechtov. Teda aspoň tak to oznamujú poznatky prieskumu publikovaného v časopise Journal of Clinical Nutrition.

KILA NAVYŠE, O KTORÉ VÁŽNE NESTOJÍŠ
Pokiaľ sme ťa o dôležitosti „céčka“ ešte stále nepresvedčili, tento bod rozhodne. Štúdia vykonaná americkou Arizonskou univerzitou preukázala, že jedinci, ktorí čelia dlhodobému nedostatku vitamínu C, majú spravidla vyšší index telesnej hmotnosti. Je to preto, že ich telo ľahšie a rýchlejšie ukladá tuk „na horšie časy“. Si v šoku? Nás to tiež veľmi prekvapilo…

hands of a beautiful woman Dropping serum collagen moisturizer of face into clear yellow bottle soft light background. Protector skin Treatment facial essence oil, Vitamin C. Beauty and spa Concept

ČASTÁ ÚNAVA A NEUSTÁLY PESIMISMUS
Aj keď je vonku doslova nádherne, máš náladu pod psa? A čo horšie – v poslednej dobe je tvoja skľúčenosť štandardným stavom, ktorý si všímajú aj ostatní. Tak to už je malér. Odporúčame urobiť revíziu v jedálničku a zahrnúť do neho treba tie spomínané citróny a pomaranče. Lekári sa totiž domnievajú, že aj v pesimizme a splínoch má prsty nedostatok vitamínu C!
Spoznala si sa v týchto bodoch? Potom vieš, čo máš robiť – zameraj sa potraviny obsahujúce „céčko“. A čo sa týka tých splínov, ty môžeš zahnať veľmi vtipným videom. Už si niekedy videla psa s hollywoodskym úsmevom? Teraz máš ideálnu príležitosť!

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...