Porovnanie cashbackov: ktorý je najvýhodnejší?

Date:

Vďaka cashback portálom získate zo svojich nákupov časť peňazí späť. V Českej republike fungujú už vyše 10 rokov a ich používatelia vďaka nim ušetria stovky až tisíce korún ročne. V článku poradíme, aký portál si vybrať a podľa čoho sa rozhodovať.

1) Podľa výšky odmien
Odmena je hlavný dôvod, prečo ľudí cashback portály používajú. Už tu môžeme nájsť veľké rozdiely. Spolupracujúce e-shopy vypláca cashback portálom provízie za privedených užívateľov. Časť tejto provízie vám portál vyplatí ako odmenu v podobe cashbacku na váš účet. Výška odmeny môže dosahovať až niekoľko desiatok percent, častejšie sú to však jednotky percent (5-10%).

Trochu iný cashback
Väčšina cashbackov si polovicu provízie od e-shopov ponecháva a druhú dáva užívateľovi ako odmenu. Jediný cashback k deleniu pristupuje inak: Hamty.cz vracia celú odmenu od e-shopov. Užívateľ tak získava najvyššiu možnú odmenu. Pozrite sa, ako sa líšia odmeny u Hamty.cz a bežných cashback portálov:

Hamty.sk Bežný cashback
AliExpress.com 15% 5%
Eobuv.cz 8 % 4 %
DrMax.sk 10 % 5 %
Okay.sk 5 % 2,5 %
Notino.sk 10 % 5 %
Zoohit.sk 3% 1,5%
Tabletka.sk 10 % 2,5 %
AboutYou.cz 15 % 7,5 %
Booking 4% 2-4%
KnihyDobrovsky 20% 10%

  • 900 ďalších e-shopov
    Poznámka: stav k 1. 2. 2022, jedná sa o maximálnu výšku cashbackov. Pri niektorých kategóriách tovaru môže byť výška cashbacku nižšia, pri Hamte je spravidla vždy dvojnásobná.

Z prehľadu je jasné, že Hamty.cz je najštedrejším cashback portálom. Najmä pre tých, ktorí už cashback využívajú pravidelne, je rozdiel skutočne poznať. Pokiaľ nakupujete sporadicky, odmeny sú obdobné ako u konkurencie. S Hamty.cz teda rozhodne chybu neurobíte. Zaregistrujte sa a získajte navyše vstupný bonus 50 Kč.

KLIKNITE PRE REGISTRÁCIU S BONUSOM 50 KČ

2) Podľa zoznamu obchodov s cashbackom
Až na pár desiatok malých e-shopov je zoznam zapojených obchodov pri všetkých cashback portáloch zhodný. Rozdiely medzi portálmi sú z pohľadu počtu zapojených obchodov zanedbateľné.

3) Podľa bonusov
Bonusy sú peniaze, ktoré získavate za inú aktivitu ako nakupovanie v e-shopoch. Pre pravidelných „cashbackárov“ to je malá časť celkovej výplaty. Napr. vstupný bonus alebo bonus za inštaláciu doplnku sú jednorazové bonusy a naprieč cashback portály sú podobné. Jedinou výnimkou je populárny bonus za odporúčanie nového aktívneho užívateľa, ktorý sa pohybuje v rozmedzí od 100 do 300 Sk a väčšinou je možné získať neobmedzený počet týchto bonusov.

4) Výplatné minimum
Väčšina portálov vypláca už od 1 Sk. Môžete si tak bez dlhšieho čakania otestovať, ako dobre portál funguje a či odmeny skutočne vypláca. Presvedčte sa sami a vyskúšajte 1 nákup preklikom cez cashback portál. Pri nákupe, ktorý by ste aj tak pravdepodobne urobili, vás to bude stáť iba pár sekúnd času navyše.
Vyskúšať TU

Small shipping packages on a notebook with the inscription Online Shopping. 3d illustration.

5) Vernostné systémy
Cashback portály často ponúkajú určité zvýhodnenie pre užívateľov, ktorí nakupujú častejšie. Ide väčšinou o drobné navýšenie (napr. 10% zvýhodnenie znamená, že namiesto 5% cashbacku dostanete 5,5%). Jedine Hamty.cz nemá žiadny vernostný systém, pretože odmeňuje všetkých užívateľov maximálnou odmenou, bez ohľadu na aktivitu (máte vždy 100% zvýhodnenie, na vyššie spomínanom príklade dostanete miesto 5% cashbacku 2 krát viac, tj 10%). Tento obľúbený benefit získavate výmenou za menšie ročné členstvo, celkovo na tom zarobíte viac ako s akýmkoľvek vernostným systémom u konkurencie.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...