4 veci o podprsenke, ktoré by si určite mala vedieť

Date:

Možno by si nepovedala, koľko žien dodnes spí v podprsenke s tým, že keď sa obetuje trochu pohodlia, zaručia to pevné prsia. Vážne to tak funguje? Ani omylom. Vyvrátených ohováraní máme ale viac!

Podprsenka je neodmysliteľnou súčasťou ženského sveta. Veď neslúži len na zahalenie, ale aj na podporu, modeláciu tvaru a samotnému zvýrazneniu pŕs. Za vynálezkyňu tohto kúsku spodnej bielizne sa považuje Američanka Mária Phelps Jacob. Tá ju v podobe, ako podprsenku poznáme dnes, vytvorila v novembri roku 1913. Za ďalších 12 mesiacov si ju nechala patentovať a zbierala jeden úspech za druhým.

OD HISTÓRIE K SÚČASNOSTI
O nenahraditeľnej podprsenke postupom času vzniklo toľko mýtov, fám a poloprávd, že sa odborníci na slovo vzatia rozhodli, že veci uvedú na pravú mieru. Nie si náhodou aj tie obete nejakých podivných dezilúzií? To záleží na tom, aký veľký prikladáš význam týmto „kačicam“.
SPÁNOK V BIELIZENI ŽE SPEVŇUJE ŇADRA? NIE CH SI ZDAŤ
Pred pár rokmi na seba mačka Halle Berry v jednom rozhovore praskla, že spí v podprsenke od svojich 16 rokov. Hoci sa filmová hviezda prvej veľkosti môže pochváliť závideniahodným dekoltom, zrejme sa chudera zbytočne pripravovala o nočné pohodlie.
„Neexistujú žiadne vedecké dôkazy o tom, že mať na sebe podprsenku počas spánku má priaznivý vplyv na pokles poprsia v priebehu času. Vzhľadom na to, že zmeny sa dejú následkom tehotenstva, pôrodu, dojčenia a tiež gravitácie, považujem toto tvrdenie za úplnú hlúposť, ktorú si ženy môžu naopak uškodiť,“ nalieva čistého vína americká lekárka a špecialistka chirurgie Amber A. Guth.

Pyžamový syndróm: Nečakaný vedľajší efekt práce z domu
Buď košieľka: S košeľovými šatami neprohloupíš, sú v kurze!
KTO NECHODÍ HORE BEZ, TEN RISKUJE RAKOVINU? HLÚPOST
V roku 1995 svet úplne šokovala šíriace sa informácie, že podprsenky spôsobujú rakovinu, pretože negatívne ovplyvňujú lymfatické uzliny. Tým sa zachytávajú a hromadia toxíny, ktoré značne zvyšujú pravdepodobnosť vzniku tohto ochorenia. Ako je to naozaj? Našťastie je to jeden veľký nezmysel a poplašná správa, čo potvrdili závery štúdie publikovanej v magazíne American Cancer Society Family of Journals. Z nich vyplýva, že lymfatický systém nie je v žiadnom prípade ohrozený, takže podprsenka nemôže byť spájaná s rizikom rakoviny prsníka. Tak uf, úľava…

SPOTREBNÁ LEHOTA NEVYPRŠIA? ZABUDNI
A teraz ruku na srdce – máš vo svojom bielizníku aj kúsky, ktoré majú svoje najlepšie roky za sebou? Ak sa chlácholíš tým, že „na doma ešte dobrý“, robíš chybu. Tu už hapruje tak vzhľad, ako aj celková opora.
„Všeobecne platí, že podprsenka by sa mala používať zhruba rok. Samozrejme, pokiaľ ju nenosíte často, ale iba príležitostne, môže to byť aj tri roky. Avšak to je maximum. Akonáhle sa konce začínajú strapkať, tkanina sa nepekne povoľuje a košíčky príliš nesedia, je to jasný a varovný signál k výmene,“ upozorňuje americká redaktorka a autorka knihy o podprsenkách Jene‘ Luciani.

Sexy Bras on washing line

NAJLEPŠIE PRANIE JE V PRÁČKE? OMYL
Vyššie spomínaná špecialistka cez výstrihy sa domnieva, že praním podprsenky v práčke sa urýchľuje jej opotrebenie. Očistu je vraj najlepšie vykonávať ručne vo vlažnej vode as jemným pracím prostriedkom, ideálne potom detským šampónom. Tak jasne, je to trochu pracnejšie, čo si budeme vykladať, ale na druhú stranu je tento spôsob k spodnej bielizni šetrný a nezhoršuje kvalitu materiálu. Tak nič neriskuj a vrhni sa do práce.
Mrkni tiež na video, kde sú humorné módne prešľapy. Áno, s oblečením je niekedy kríž…

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...