Domáce prostriedky proti celulitíde

Date:

Že súboj s nevzhľadnou pomarančovou kožou je márny a vopred prehraný? Tak to ani omylom. Neskladaj zbrane, kým neskúsiš schopnosti prírodných pokladov, ktoré sa skrývajú v tvojich kuchynských zásobách!

Áno, plavková sezóna sa pomaly a iste blíži. Nie je sa čo diviť, že slovo celulitída sa skloňuje snáď vo všetkých pádoch! Aj tebe tento nešvár zákerne útočí na sebavedomie? Ak ťa to aspoň trochu upokojí, aj tak je na tom podľa štatistík približne 80 % žien. Ide teda o veľmi častý a vlastne aj historický nešvár, čo potvrdzuje fakt, že prvé zmienky o „pomarančovej koži“ pochádzajú z 20. rokov minulého storočia. Prečo sa tento nepriateľ krásy tvorí?

PRÍČINY, KTORÉ SI NEBERÚ SERVÍTKY
Hoci kdekto má „ďolíčky“ na stehnách aj zadných partiách úzko späté s nadváhou, zoznam ich strojcov je o niečo dlhší. Medzi hlavných „páchateľov“ patrí nedostatočný pitný režim a sedavý životný štýl. Svoju úlohu tu zohrávajú aj ďalšie faktory, presnejšie potom užívanie antikoncepcie, nezdravý jedálniček, náklonnosť k cigaretám alebo konzumácia alkoholu. No dobre, ale čo náprava? Zameraj sa na potraviny, ktoré proti celulitíde pomáhajú bojovať. Ktoré sú stávkou na istotu?
LISTOVÁ ZELENINA. S TOU NEŠETROU
Špenát, rukola, kel či mangold? To je celkom jedno, pretože všetky menované druhy ponúkajú poctivú dávku vlákniny, antioxidantov a prospešných látok. Zároveň poskytujú výhody v podobe zlepšenej cirkulácie krvného obehu a rýchlejšej regenerácie kožných buniek. Bod navyše je potom podpora pri odstraňovaní toxínov. Keď sa listovej zelenine nebudeš vyhýbať, podľa názoru expertov sa pozitívnych zmien dočkáš skôr, než sa nazdáš.

OKURKA AKO KLASIKA
Nie je žiadnou novinkou, že voda je nevyhnutnou súčasťou procesu detoxikácie celého tela. Táto blahodarná tekutina sa však podieľa aj na metabolizácii tukových buniek. Čím viac tekutín teda dostaneš do systému, tým lepšie! A práve preto je dobré navýšiť spotrebu uhorky. Tento zelenáč je tvorený prevažne z vody, obsahuje celý rad vitamínov a navyše pôsobí silne protizápalovo, takže pred ním celulitída berie „nohy na ramená“.

KOKOSOVÝ OLEJ. ANI LŽIČKA NAZMAR
Produkt získavaný z rozomletých jadier kokosových orechov má veľa pozitív, vrátane miernenia prejavov uvedenej „hrboľatej patálie“. Už niekoľko vedeckých štúdií poukázalo na to, že jeho jedinečné zloženie urýchľuje metabolizmus aj spaľovanie kalórií, čo na skrabatelé nadelenie funguje ako protiútok. Treba dodať, že ani vonkajšie používanie „kokosáka“ ako krému nepríde navnivoč, pretože obsiahnutá kyselina laurová je úspešná pri riešení mnohých kožných nedokonalostí.

Cellulite mark problem on leg, Fat woman with excessive belly pinching thigh skin, Overweight body test.

CESNAK, KRÁĽ KUCHYNE
Cesnak, teda korenie charakteristickej vône, by úplne bez preháňania mohlo byť ponúkané v lekárni. Veď vďaka svojim cenným zložkám pôsobí proti desiatkam najrôznejších komplikácií, pričom celulitída nie je žiadnou výnimkou. Pre optimálne výsledky by si denne mala zjesť tri až štyri cesnakové strúčiky. Ak by ti robilo problém zjesť ich len tak zasyrova, najprv ich rozdrví a potom zmiešaj s vyššie spomínaným kokosovým olejom. Chuť potom bude nielen o niečo znesiteľnejšia, ale tiež si vytúžený efekt poistíš hneď dvakrát.
Čo na týchto potravinových krotiteľov celulitídy hovoríš, skúsiš ich povolať do akcie? Napíš nám o tom do diskusie pod článkom, budeme sa tešiť na príspevky. A keď už sme naťukli to leto a kúpanie, omrkni aj video. Ako vidno, občas nie je na pláži o vtipné momentky núdze…

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...