Potrebujú tvoje vlasy jarný reštart? Zabudni na drahú kozmetiku, pomocníkov nájdeš v kuchyni!

Date:

Keď sa pozrieš do zrkadla a zhodnotíš stav svojej hrivy, máš po nálade? Na každý problém existuje riešenie. Povolaj teda do akcie bežné potraviny, ktoré máš v chladničke či špajze. Ich schopnosti ťa milo prekvapia!

Zima konečne zatrúbila na ústup, takže kdekto teraz počíta škody. Najmä tie kozmetické! Aj na tvojej hrive sa posledné chladné mesiace nepekne podpísali? Zachovaj pokoj a omrkni kuchynské zásoby. Pokiaľ sa medzi nimi nájdu tieto záchranné prostriedky, máš vyhrané.

MASLO AKO SPROSTRIEDKOVATEĽ HYDRATÁCIE
Že maslo je obyčajnou potravinou, z ktorej pozerajú len kilá navyše? Tak o tom by sa dalo pochybovať. Ako pozorne strážený poklad ho už 400 rokov pred Kristom zahrabávali do krajiny Íri, Škóti, Nóri i Fíni. Tento mliečny výrobok ale nie je iba na jedenie, pretože má skvelé hydratačné schopnosti. Je tiež spásou pre suchú korunu krásy! Vetri si jeho adekvátne množstvo do celej dĺžky štice a vyčkaj tak pol hodiny, potom je čas na šampón a vlažnú vodu. A potom že mať maslo na hlave predstavuje niečo zlé…

ZELENÝ ČAJ STIMULUJE RAST A ZABRÁNIE VYPADÁVANIA
Zelený čaj je vraj jedným z najzdravších nápojov vôbec. Nezvedie ale dobro iba v žalúdku, ako by sa mohlo zdať. Ukrýva v sebe okrem poctivej dávky antioxidantov aj aminokyseliny a samozrejme kofeín. Nechýbajú v ňom ani vitamíny, konkrétne B5, C, D a E. Spolupôsobenie týchto živín zabraňuje vypadávaniu a stimuluje rast, zatiaľ čo zlepšuje pružnosť, vitalitu i kvalitu kaderí. Rovnako upokojuje podráždenú pokožku hlavy a predchádza tvorbe lupín. Ako s týmto životabudičom naložiť? Zalej tri vrecká čaju dvoma šálkami vriacej vody. Akonáhle tekutina vychladne na izbovú teplotu, použi ju ako finálny oplach po bežnom umývaní.

HĹBKOVÚ VÝŽIVU ZARIADÍ BANÁN
Banány sú väčšinou spájané s reguláciou krvného tlaku alebo regeneráciou svalov po cvičení. Schopností majú ale viac. Vedela si, že ich buničina odstráni odumreté kožné bunky a zmäkčí stvrdnutú kožu na pätách? Ak zmiešaš rozomletý tropický poklad s mandľovým či kokosovým olejom, získaš zase masku, ktorej ideálna doba pôsobenia je 15 minút. Exotický „medikament“ podporí kondíciu koruny krásy takmer okamžite, pretože hĺbkovo vyživuje, zaceľuje rozdvojené konce a dodáva úžasný lesk. Presvedčíš sa?

Young woman with long straight hair. Sexy and gorgeous blonde woman. Portrait of an attractive female posing at studio. Closeup face of a beautiful girl with makeup smoky eyes.

Egyptská kráľovná Kleopatra sa v tejto zmesi kúpala, lebo verila tomu, že mlieko s medom jej zaistí hebkú, zdravú a žiarivú pokožku. V tom sa panovníčka rozhodne nemýlila! Avšak pozor, toto „kúzlo“ dokonale funguje aj na hrive. Preto skús jednu lyžicu medu rozmiešať v šálke vlažného mlieka, a vzniknutou zmesou si vlasy „ošpláchni“ niekoľkokrát týždenne. Obsiahnuté látky hydratujú a „opravujú“ aj dlhodobé poškodenie. Ostatne, uvidíš sama…
Ktorý zo spomínaných fígľov skúsiš ako prvý? A poznáš nejaké ďalšie? Napíš nám o tom do diskusie pod článkom, tešíme sa na príspevky. Mimochodom, keď už sme pri tých vlasoch, mrkni na fakt šialené strihy vo videu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...