Sezóna alergií začína. Aké prírodné prostriedky ti uľavia?

Date:

Opäť tu máme obdobie, kedy sa bez papierových vreckoviek a nosných kvapiek zaobíde len málokto. Hovoríme ti z duše? O dôvod viac, prečo skontrolovať zásoby kajenského korenia, jablčného octu, medu alebo kurkumy!

Z aktuálnych štatistík vyplýva, že až tretina tuzemákov trpí nejakou formou alergie. Kvôli čomu našincovi smrkajú ostošesť, pričom sa sťažujú na zaslzené oči, vyrážky, ekzémy a bolesti hlavy? Podľa odborníkov ide najčastejšie o peľ. Druhé miesto v pomyselnej alergénnej hitparáde patrí roztočom, ktorým na päty šliape prach, nasledovaný srsťou domácich maznáčikov. Aj teba sa táto téma dotýka? Potom by si mala vedieť, že úľavu nesľubujú len farmaceutické medikamenty, ktorých dlhodobá spotreba ti poriadne prevetrá peňaženku. Prvá pomoc totiž ponúka aj zbrane, ktoré máš v kuchyni!
KAJENSKÝ PAPER AKO OSTRÉ RIEŠENIE PROBLÉMU
O sypkej zmesi sušených čili papričiek rôznych odrôd je všeobecne známe, že tlmí bolesti hlavy a urýchľuje metabolizmus, čím pomáha pri chudnutí. Pripisuje sa jej aj schopnosť regulácie škodlivého cholesterolu či zástavy nadmerného vypadávania vlasov.
Tým pôsobnosť ohnivého korenia ale ešte nekončí. Už mnoho štúdií s preukaznými údajmi poukázalo na to, že kajenské korenie obsahuje antialergické zložky, ktoré tlmia symptómy spomínanej otravnej patálie. Pridáš ho dnes do jedla? Pokiaľ ti ostré ochucovadlo nič moc nehovorí, nasledujúci sladký medikament privítaš všetkými desiatimi.
MED? TEN PLATÍ ZA UNIKÁTNE LIEKY
Med ako najstaršie sladidlo v dejinách má dobrú povesť u lekárov aj výživových poradcov. Ostatne, už nejaký ten piatok sa o ňom hovorí ako antibakteriálnom liečiteľovi infekcií, ktorý sa vysporiada s prechladnutím, zápchou aj stafylokokom, zatiaľ čo blahodárne zapôsobí na mozgové funkcie. Máš ho doma? Ani nevieš, ako sa to teraz hodí.
„Surový med, ktorý je miestny, môžete považovať za účinný prostriedok na vaše ťažkosti. Teória spočíva v tom, že včely pozbierajú peľ vo vašej oblasti. Ten sa prenesie do jeho zloženia a tým, že ho pravidelne konzumujete po malých dávkach, si vaše telo na tieto látky postupne zvykne, čo povedie k zníženiu alergických reakcií,“ vysvetľuje americký lekár Matthew Brennecke. Chutná stratégia, čo?

JABLKOVÝ OCOT. ANI KVAPKA NAZMAR
Ver, alebo nie, vďaka protizápalovým a antibiotickým vlastnostiam je tiež jablkový zázrak skvelým prostriedkom, ktorý ti v kríze hodí záchranné lano. Okrem nádchy dokáže eliminovať aj kýchanie a bolesti hlavy, na čo vedci prišli prostredníctvom niekoľkých výskumov. Ako ho použiť? Zmiešaj jeho dve čajové lyžičky s teplou vodou, pokvapkaj to citrónovou šťavou a dochuť vyššie spomínaným medom. Blahodarný nápoj si dopraj trikrát denne a zvesela môžeš odhodiť vreckovky!
Čítajte tiež:
Superpotraviny proti chrípke a prechladnutiu
Zábavný kvíz: Poznáš zázračné superpotraviny?
Chceš schudnúť? Tieto potraviny by si určite nemala zo svojho jedálnička vynechávať
KURKUMA? TÁ JE VYLOŽENÁ NA PREDPIS
Ďalšou nemenej účinnou zbraňou v boji proti alergii je kurkuma, ktorá je povestná svojimi antioxidačnými schopnosťami. Nehovoriac o tom, že preukázateľne posilňuje imunitný systém, pretože všetkými silami podporuje protizápalové procesy v tele. Indickým šafranom môžeš ochutiť celý rad pripravovaných pokrmov, ale možno ho užívať aj inak. Pokiaľ jeho menšie množstvo rozmiešaš vo vode či troche mlieka, máš k dispozícii takmer všemocný drink.

Young woman with allergy symptom blowing nose in park

Čo na týchto záchrancov z kuchyne hovoríš, skúsiš s nimi proti alergii zabojovať? Napíš nám o tom do diskusie pod článkom, tešíme sa na príspevky. A pri téme smrkania ešte zostaneme, pretože nikto si u neho neureže takú hanbu ako nešika Mr. Bean. Ostatne, scénka z videa hovorí asi za všetko…

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...