Zrnková káva arabica – spoznajte lahodné tóny kávy

Date:

Pokiaľ si chcete pripraviť skvelú kávu, potom sa rozhodne nezaobídete bez čerstvých zrniek. Výber zrnkovej kávy pritom nie je práve jednoduchý, ponuka je naozaj široká. Nechajte sa očariť jemnými tónmi arabiky.

Zrnková káva arabica

Kvalitná zrnková káva je tým pravým základom pre poriadne espresso. Avšak čerstvo mletá káva sa samozrejme hodí aj na ďalšie spôsoby prípravy kávy. Dôležitý je však prvý krok, teda výber vhodnej kávy. Veľmi obľúbená je zrnková káva arabica. Tá sa vyznačuje vyššou aciditou, avšak ponúkne sladkú a jemnú chuť. Tešiť sa môžete na rôzne tóny, od čokolády, cez citrusy až po tabak. Konkrétna chuť sa odvíja od pôvodu kávy a tiež praženia. Práve pražiareň kávy totiž dotvára výsledný chuťový profil.

Káva robusta

Na trhu samozrejme nájdete viac ako iba arabicu. Pokiaľ máte radšej horkú kávu, či poriadnu dávku kofeínu, potom je skvelou voľbou robusta. Robusta je zemitá káva s nulovou alebo iba jemnou aciditou. Obsahuje zhruba dvakrát toľko kofeínu, čo arabica. Stretnúť sa môžete so zmesami týchto dvoch druhov káv, pričom môžu byť v rôznom pomere. Tým sa aj líši výsledná chuť. Nezostáva nič iné, len ochutnávať a objaviť kávu, ktorú si zamilujete.

Šálka ​​na espresso

Výberom tej pravej zrnkovej kávy to všetko ešte len začína. Dôležité je tiež zvoliť spôsob prípravy, či už preferujete klasické espresso, alebo napríklad moka kanvičku. V každom prípade by ste nemali podceňovať ani správne servírovanie kávy. Práve to dokáže ešte umocniť celý zážitok. Správna šálka na espresso by mala byť z porcelánu či dvojitého skla. Udrží tak optimálnu teplotu nápoja, aby ste si ho mohli vychutnať naplno. Dôležitá je aj veľkosť, pre espresso je ideálna okolo 65 ml.

Ponuka kávy je skutočne široká, nájsť to pravé preto môže byť náročné. Vyskúšajte jemnú arabicu, ktorá vás osloví rozmanitými tónmi chuti.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Fotovoltika

Fotovoltaika v súčasnej dobe zažíva boom. Kedy sa vám...

Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám...

Hľadáte kvalitné hudobné nástroje alebo vybavenie pre dokonalý zvuk?

Možno máte doma dieťa, ktoré bolo obdarené hudobným sluchom,...

Porovnanie parametrov Hide Me VPN Free a PureVPN: Kto má lepšie hodnotenie

Ktorá VPN ponúka viac, Hide Me Free VPN, alebo...